Menüü

Tartu Maratoni Kuubiku sari stardib uuel hooajal uue nimega – Klassik

02.12.2021

Alates 2022. aasta hooajast on meil uus nimi: Tartu Maratoni Klassik. Lisaks nimevahetusele on uus visuaalne indetiteet,  kasutajasõbralik koduleht ning iseteeninduskeskkond. Samuti toob Klassik sarja sisulisi muudatusi.

Uus koduleht ja iseteeninduskeskkond

Tartu Maratoni Klassikul on uus koduleht ja iseteeninduskeskkond (registreerimine, e-pood). Uues keskkonnas palume luua uus kasutajakonto. Sisselogimine on muutunud oluliselt mugavamaks, lisaks paroolile saab kasutada Mobiil-ID-d, Smart-ID-d ja ID-kaarti.

 

Sarja kuuluvad viis üritust

48. Tartu Maraton, 40. Tartu Maastikumaraton, 41. Tartu Rattaralli, 25. Tartu Rattamaraton ning 11. Tartu Linnamaraton

 

Klassiku sarja on läbinud osaleja, kes teeb kaasa kõik viis hooaja üritust

Arvesse lähevad ka virtuaalsed osalused. Osalejaküsitlusest saadud tagasisidest selgus, et just järjepidev liikumisvõimalus on peamine motivaator, miks ikka ja jälle meie üritustel stardis ollakse. Soovime omalt poolt veelgi enam innustada inimesi läbi aasta sporti tegema ning erinevaid alasid proovima. Nii tulebki Klassiku tiitli pälvimiseks teha kaasa kõik hooaja üritused.

 

Sarja läbijaid premeerime Klassiku medali ja diplomiga

Sarja osalejatena lähevad spordiajalukku kirja kõik, kes teinud aastas kaasa vähemalt ühe ürituse.

 

Ootame osalema harrastajaid olenemata vanusest ning sportlikust ettevalmistusest

 • Distantside valikust leiab igaüks oma võimetele vastava. Põhidistantsid sobivad tõsisematele harrastajatele, lühemad rajad neile, kes maratonidega algust tegemas või ka neile, kel mingil põhjusel sporditegemises pikem paus.
 • Osaledes virtuaalselt, saad liikumistempo ja -koha ise valida. Virtuaalüritustel on ka lühemate radade valik laiem. Kes suusamaratoni või rattaralli põhidistantse veel liiga suureks väljakutseks peab, saab virtuaalselt valida 16 km suusatamist ja 25 km rattasõitu. Virtuaalüritustel on valikus ka kombodistantsid, kus maratoni saab läbida osade kaupa.
   

Tulihingelisematele harrastajatele jätkub loomulikult sarja punktiarvestus

Siingi soovime osalejaid innustada erinevate aladega tegelema ning nii selgubki Klassiku paremusjärjestus kõigi viie ürituse tulemuste alusel. Hooaja lõpus jagame auhinnad välja, kui aasta jooksul on toimunud vähemalt 3 pärisüritust.

Lähemalt loe punktiarvestuse kohta SIIT.

 

Varasemalt eraldi toimunud klubide ja firmade arvestus asendub tiimide arvestusega

Osalejaküsitluse tagasiside näitas, et 80% vastajatest ei ole varasemalt meie kollektiivide arvestuses osalenud ning 34% tõi välja, et sooviks teha sarja kaasa koos pereliikmete või sõpradega. Klassiku tiimide arvestus kutsubki ühelt poolt osalema mistahes spordi- ja liikumisseltskondi, kuid teisalt jätab ka varasematele klubide-firmade esindajatele osalemismotivatsiooni alles.

Tiimide arvestuse kohta loe lisa SIIT.

 

Tänavu 15. sünnipäeva tähistanud Tartu Rulluisumaratoni järgmisel hooajal enam ei toimu

Aastal 2007, mil ürituse ellu kutsusime, oli rulluisutamine Eestis uus ning kiiresti populaarsust koguv spordiala. Kõige rohkem rullitajaid oli maratonirajal vahemikus 2012-2016, mil ühe aasta osalejanumbrid küündisid 1600-ni. Viimased viis aastat oleme aga pidanud tunnistama kiiret langust, tänavu võttis koos virtuaalsõiduga üritusest osa 750 uisutajat.

Rulluisumaratoni võistluste direktor Indrek Kelk nendib, et lõpetamisotsus oli raske. „Me pole varasemalt ühtegi üritust sarjas ära lõpetanud. Rulluisumaratoni puhul oligi argumendiks osalejate üha leigem huvi ning lõpuks ei jäänud meil muud üle, kui see otsus raske südamega langetada. Eks me üritasime igal aastal midagi jälle paremini teha, et osalejaid rohkem tuleks, kuid koroonaviiruse levik ning meie arvates ka üleüldine ala hääbumine andsid sellele lõpliku tõuke,“ selgitab Kelk.

 

Täname kõiki rullisõpru, kes nende 15. aasta jooksul on maratoni erinevatel distantsidel osalenud! Loodame kohtuda teiega teistel Tartu Maratoni üritustel!

 

Laste Klassik

Noori spordisõpru ootab uuest hooajast rajale Tartu Maratoni Laste Klassik. Veebruaris ootame väikeseid spordisõpru suusatama, mais jooksma ja jalgrattaga sõitma ning sügisel septembris, oktoobris taas ratta- ja jooksuradadele! Kõikidel aladel saab kaasa lüüa ka virtuaalselt.

Lapsi, kes teevad aasta jooksul kaasa kõik üritused, ootab hooaja lõpus kingitus. 

Lähemalt loe Laste Klassiku kohta SIIT.

 

Jätkuvad ka vanad head asjad

 

SÜNNIPÄEVAKAMPAANIA – need kel sünnipäev maratonipäeval, osalevad sellel üritusel tasuta. Valida võib ka virtuaalse osaluse.

 

2022. hooajal kingime tasuta osalused järgmiste kuupäevade sünnipäevalastele:

 • Tartu Maratonile – 20. veebruar
 • Tartu Maastikumaratonile – 8. mai
 • Tartu Rattarallile – 29. mai
 • Tartu Rattamaratonile – 18. september
 • Tartu Linnamaratonile – 1. oktoober

 

HINNAD ON SOODSAMAD REGISTREERIDES KORRAGA MITMELE ÜRITUSELE

 • 5 üritust -20% hetkel kehtivatest hindadest
 • 4 üritust -15% hetkel kehtivatest hindadest
 • 3 üritust -10% hetkel kehtivatest hindadest

Suurima hinnavõidu saad, kui paned end korraga kirja tervele hooajale!

 

HINNASOODUSTUSED

 • 50% Eesti Vabariigi pensionäridele ja kuni 18-aastastele noortele
 • 10% gruppidele korraga vähemalt 10 inimese registreerimisel

 

Registreeri sarjale SIIN.