Klubi Tartu Maratoni ürituste võistkondlik arvestus sai alguse aastal 2006 – pingerida selgitati esmakordselt välja 36. Tartu Maratonil.
Nii nagu aastal 2006, on ka täna tiimide arvestuse eesmärk kollektiivse spordihuvi suurendamine ning suurema tähelepanu tõmbamine tiimispordile.
Osalejate sõnul on tiimis tekkiv meeskonnavaim ja ühine soov end ületada see, mis motiveerib aastaringselt Tartu Maratoni üritustel osalema. Moodusta tiim oma sõpradest, sugulastest või töökaaslastest ning pane see kirja – ühiselt jagatud rõõm on suurem! Arvestuses osalemiseks peab tiimis olema vähemalt viis liiget. Sel juhul kantakse nimi ka tiimide valikusse.
Klassiku sarja tiimide arvestuses võib eri võistlustel tiimi moodustada erinevad osalejad.
Tartu Maratoni Klassiku juhendi p. 5 alusel:
5. Sarja võistkondlik paremusjärjestus selgitatakse välja ühes, tiimide võistlusklassis. Klubide ja firmade arvestust eraldi ei peeta. Meeste ja naiste võistkondlikku arvestust eraldi ei peeta.
5.1. Tiimid võivad olla nii registreeritud spordiklubid, vabalt moodustatud kollektiivid ja sõpruskonnad kui ka ettevõtte töötajatest moodustatud võistkonnad.
5.2. Iga ürituse võistkondliku paremusjärjestuse selgitamiseks liidetakse tiimi 5 parema osaleja saadud punktid. Varjatud nimega osaleja tulemus tiimide arvestusse ei lähe.
5.3. Sarja arvestusse lähevad tiimi kõigi ürituste liidetud punktisummad. Sarja üldkokkuvõttes võrdse punktisumma korral saab kõrgema koha tiim, kelle parima ürituse punktisumma on suurem.
5.4. Iga ürituse 3 paremat tiimi autasustakse järgnevalt: 1. koht: karikas + 7 tasuta osalust hooaja järgmisel üritusel; 2. koht: karikas + 5 tasuta osalust hooaja järgmisel üritusel; 3. koht: karikas + 3 tasuta osalust hooaja järgmisel üritusel. Karikad antakse üle Klubis Tartu Maraton üritusejärgsel nädalal, tasuta registreerimise info saadetakse tiimi esindaja e-postile.