Menüü
26.05 - 05.06.2024

Maanteeratturite püha graal.
Täiendav info
 • Tallinn-Tartu GP (24.05)

  TALLINN

  Seoses võistluskaravani liikumisega on reedel, 24. mail kell 10.50–11.15 Tartu maanteel ja sellega ristuvatel tänavatel oodata teatavat liikluse häirumist. Politsei konvoi saatel viiakse ca 150 ratturist ja 60 sõidukist koosnev kolonn mööda Peetri küla ja Tallinn-Assaku teed Tallinnast välja. Võistluse tehniline start (0 km) antakse Vaskjala sillal. Politsei eskort peatab ratturitele vastassuunalise liikluse kolonni läbimise ajaks. Kolonni lõpetab politseiauto, mille järel tavaliiklus taastub. Liikluse takistamine ei ületa 8-10 minutit.

   

  VÕISTLUSRADA

  Rada läbib marsruuti Tallinn-Jüri-Vaida-Alavere-Albu-Aravete-Järva-Jaani-Vaimastvere-Jõgeva-Palamuse-Luua-Lähte-Vasula-Kõrveküla-Tartu. Palume Teil suhtuda mõistvalt võistluskolonni liikumisse võistlustrassil kell 11.00–16.00, jälgida liiklusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid! Ratturitele turvalisuse tagamiseks peatavad kolonni saatvad politsei pilootsõidukid vastutuleva liikluse võistluskaravani möödumise ajaks. Politsei märguandel palume peatada oma sõiduk võimalikult teeservas. Liikluse peatamise kestvus ei ületa 10–15 minutit. Ratturitega samas suunas liikumine on lubatud. Võistluskolonni lõppu tähistavast politsei saateautost möödumine on keelatud!

   

  Tallinn-Tartu liiklusinfo (PDF)

   

   

   

  JÕGEVA

  Tallinn-Tartu etapp läbib ka Jõgeva kesklinna. Kooskõlastatult Jõgeva Linnavalitsuse ja Maanteeametiga suletakse ajutiselt liiklus võistlustrassil kuni ratturite ja saateautode kolonni läbimiseni. Võistluspunkti „Jõgeva“ läbimise aeg on orienteeruvalt kell 13.50–14.30. Liikluse sulgemise ajaline kestvus rajaga ristuvatel ja raja alla jäävatel tänavatel ei ületa tõenäoliselt 10 minutit. Ratturite ohutuse tagamiseks on keelatud parkimine võistlusrajale jääval Kesk tänaval kl 12.30–14.30 ja Suur tn lõigul Lao-Kesk alates hommikust.

   

  Jõgeva linna liiklusinfo (PDF)

   

   

   

  TARTU

  Etapp finišeerub Tartu linnas Toomemäel Lossi tn lõpus orienteeruvalt kell 15.30. Kooskõlastatult Tartu Linnavalitsusega on liiklus võistlustrassil suletud võistluskaravani linna saabumise ajal, ca 20 minuti jooksu ajavahemikul kell 14.50-16.00.

   

  Tartu linna liiklusinfo (PDF)

   

  Tartu linna bussiliikluse muudatused ning tänavate sulgemised / võimalikud ületuskohad (www.tartu.ee)

   

 • Tartu GP, Naiste tuur, lastesõidud (23.-26.05)

   TARTU GP JA LASTESÕIDUD

  Laupäeval, 25. mail sõidetakse Tartu linnatänavatel Ladies Tour of Estonia lõpuringid ja Tour of Estonia finaaletapp. Hommikupoolikul toimuvad samal trassil rattaralli lastesõidud. Kooskõlastatult Tartu Linnavalitsusega on liiklus võistlustrassil suletud laupäeval, 25. mail kell 11.00-19.00. 

   

  Samuti on Turu tänaval võistluskeskuse ümbruses liikluspiiranguid alates neljapäevast, 23. maist kell 19. Palume võimalusel vältida Turu tn läbimist Soola tn-Aida tn lõigul ajavahemikul 23. mai kell 19.00–26. mai kell 22.00, sest seoses võistluskeskuse asukohaga on selles piirkonnas suuremad liikluspiirangud ja liikluse häirumine.

   

  Tartu linna liiklusinfo (PDF)

   

  Tartu linna bussiliikluse muudatused ning tänavate sulgemised / võimalikud ületuskohad (www.tartu.ee)

   

   

   

  NAISTESÕIDU VÕISTLUSRADA

  Rada läbib marsruuti Tartu-Haaslava-Igavere-Uniküla-Sillaotsa-Kriimani-Hammaste-Võnnu-Võõpste-Melliste-Poka-Sillaotsa-Päkste-Igavere-Tuigo-Lange-Aardlapalu-Tartu. Palume Teil suhtuda mõistvalt võistluskolonni liikumisse võistlustrassil vahemikus kell 10.30–13.30, jälgida liiklusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid! Ratturitele turvalisuse tagamiseks peatavad kolonni saatvad politsei pilootsõidukid vastutuleva liikluse võistluskaravani möödumise ajaks. Politsei või reguleerija märguandel palume peatada oma sõiduk võimalikult teeservas. Liikluse peatamise kestvus ei ületa 10–15 minutit. Ratturitega samas suunas liikumine on lubatud. Võimalusel palume vältida võistlustrassil mootorsõidukiga liikumist allolevas liiklusinfos toodud kellaaegadel. 

   

  Naistesõidu liiklusinfo (PDF)

   

   

 • Tartu Rattaralli: Tartu-Tõrvandi-Nõo-Elva-Otepää-Ihamaru-Kambja-Ülenurme (26.05)

   

  43. TARTU RATTARALLI

   

  Tartu Rattaralli sõidetakse Tartust lõuna suunas jäävatel Lemmatsi- Tõrvandi- Külitse- Nõo- Luke- Kambja- Tamsa- Elva- Laguja-Otepää- Valgjärve- Saverna- Ihamaru- Karilatsi- Voorepalu- Vana-Kuuste- Igavere-Lange- Aardlapalu-Ülenurme piirkonna teedel. Kooskõlas Maanteeametiga on võistlustrassil liikluskorralduslikud muudatused!

   

  • Ajavahemikus kell 9.30–18.30 palume järgida liiklusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid ning suhtuda mõistvalt teedel liikuvatesse tuhandetesse jalgratturitesse.
  • Olulisimad piirangud on Jõhvi-Tartu-Valga mnt-l Tartust Nõoni, kus startide ajal kell 9:15- 11:45 on Tartu suunaline liiklus suunatud ümber Nõo-Meeri tee kaudu Viljandi-Tartu mnt-le. Ratturitega samasuunaline liiklus Tartust Elva suunas on ratturite gruppide vahel võimalik, kuid ilma möödasõitudeta.

  • Seoses finišiga on kell 9:30-18:00 tavaliikluseks suletud Tartu mnt Ülenurmes ja Võru tänava Ülenurme poolne ots Tartus. Ümbersõit toimub läbi Tõrvandi ja Rehepapi tee kaudu.

  • Vana-Võru teel ehk Postiteel on lõigul Karilatsi-Vooreküla kell 12:30-15:00 lubatud vaid ratturitega samasuunaline liiklus (Tartu suunas).

  • Ülejäänud osas on rada tavaliikluseks avatud. Suuremate ratturite gruppide vastutulekul palume peatuda või sõitu aeglustada. Tagantpoolt möödumisel palume samuti olla äärmiselt ettevaatlik ja manöövri sooritamisest helisignaaliga märku anda.
  • Palun jälgige kaardil toodud ratturite liikumisgraafikut ning asukohti, kus teatud kellaaegadel võivad tekkida ummikud. Nimetatud ajavahemikes ja asukohtades liikuge mootorsõidukiga vaid vältimatu vajaduse korral ning tulge hoopis koos pere või sõpradega ratturitele raja äärde kaasa elama! 

   

  Tartu Rattaralli liiklusinfo (PDF)

   

   

Ametlikud partnerid

Suurtoetajad

Toetajad

Koostööpartnerid

Sarjad