Menüü
29.05 - 05.06.2022

Maanteeratturite püha graal.
Täiendav info

26.- 29. maini toimuvad Eestimaa teedel Tour of Estonia velotuur ning 41. Tartu Rattaralli, mis toovad endaga kaasa mitmeid liiklusmuudatusi. 

 

Neljapäev, 26. mai PROLOOG TALLINNAS

 

Tour of Estonia stardib Tallinna lauluväljaku ümbruses peetava proloogiga. Kell 17.15-18.15 toimub rajal treening, ratturitega samasuunaline liiklus on avatud. Võistluse ajal kell 18.30-20.45 on võistlustrass liikluseks täielikult suletud, võimalik on ristiületus. Kohalike elanikel on võimalik jõuda koju reguleerija kaasabil ning liikudes ratturitega samas suunas. Palume järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Rohkem infot (programm ja rajaskeem) SIIN

 

Reede, 27. mai TALLINN-TARTU ETAPP

TALLINN

Seoses võistluskaravani liikumisega on reedel, 27. mail kell 10.50–11.15 Tartu maanteel ja sellega ristuvatel tänavatel oodata teatavat liikluse häirumist. Politsei konvoi saatel viiakse ca 150 ratturist ja 60 sõidukist koosnev kolonn mööda Peetri küla ja Tallinn-Assaku teed Tallinnast välja. Võistluse tehniline start (0 km) antakse Vaskjala sillal. Politsei eskort peatab ratturitele vastassuunalise liikluse kolonni läbimise ajaks. Kolonni lõpetab politseiauto, mille järel tavaliiklus taastub. Liikluse takistamine ei ületa 8-10 minutit.

 

VÕISTLUSRADA

Rada läbib marsruuti Tallinn-Jüri-Vaida-Alavere-Albu-Aravete-Järva-Jaani-Vaimastvere-Jõgeva-Palamuse-Luua-Lähte-Tartu. Palume Teil suhtuda mõistvalt võistluskolonni liikumisse võistlustrassil kell 11.00–16.00, jälgida liiklusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid! Ratturitele turvalisuse tagamiseks peatavad kolonni saatvad politsei pilootsõidukid vastutuleva liikluse võistluskaravani möödumise ajaks. Politsei märguandel palume peatada oma sõiduk võimalikult teeservas. Liikluse peatamise kestvus ei ületa 10–15 minutit. Ratturitega samas suunas liikumine on lubatud. Võistluskolonni lõppu tähistavast politsei saateautost möödumine on keelatud!

 

Tallinn-Tartu liiklusinfo (PDF)

JÕGEVA

Tallinn-Tartu etapp läbib ka Jõgeva kesklinna. Kooskõlastatult Jõgeva Linnavalitsuse ja Maanteeametiga suletakse ajutiselt liiklus võistlustrassil kuni ratturite ja saateautode kolonni läbimiseni. Võistluspunkti „Jõgeva“ läbimise aeg on orienteeruvalt kell 13.50–14.30. Liikluse sulgemise ajaline kestvus rajaga ristuvatel ja raja alla jäävatel tänavatel ei ületa tõenäoliselt 10 minutit. Ratturite ohutuse tagamiseks on keelatud parkimine võistlusrajale jääval Kesk tänaval kl 12.30–14.30 ja Suur tn lõigul Sauna-Kesk alates hommikust.

 

Jõgeva linna liiklusinfo (PDF)

 

TARTU

Etapp finišeerub Tartu linnas Toomemäel Lossi tn lõpus orienteeruvalt kell 15.30. Kooskõlastatult Tartu Linnavalitsusega on liiklus võistlustrassil suletud võistluskaravani linna saabumise ajal, ca 20 minuti jooksu ajavahemikul kell 14.50-16.00.

 

Tartu linna liiklusinfo (PDF)


Tartu linna bussiliikluse muudatused ning tänavate sulgemised / võimalikud ületuskohad (www.tartu.ee)

 

 

Laupäev, 28. mai

 

TARTU GP JA LASTESÕIDUD

Laupäeval, 28. mail sõidetakse Tartu linnatänavatel Ladies Tour of Estonia lõpuringid ja Tour of Estonia finaaletapp. Hommikupoolikul toimuvad samal trassil rattaralli lastesõidud. Kooskõlastatult Tartu Linnavalitsusega on liiklus võistlustrassil suletud laupäeval, 28. mail kell 11.00-19.00. 

 

Samuti on Turu tänaval võistluskeskuse ümbruses liikluspiiranguid alates neljapäevast, 26. maist kell 19. Palume võimalusel vältida Turu tn läbimist Soola tn-Aida tn lõigul ajavahemikul 26. mai kell 19.00–29. mai kell 22.00, sest seoses võistluskeskuse asukohaga on selles piirkonnas suuremad liikluspiirangud ja liikluse häirumine.

 

Tartu linna liiklusinfo (PDF)

 

Tartu linna bussiliikluse muudatused ning tänavate sulgemised / võimalikud ületuskohad (www.tartu.ee)

 

NAISTESÕIDU VÕISTLUSRADA

Rada läbib marsruuti Tartu-Haaslava-Igavere-Uniküla-Sillaotsa-Kriimani-Hammaste-Võnnu-Võõpste-Melliste-Poka-Sillaotsa-Päkste-Igavere-Tuigo-Lange-Aardlapalu-Tartu. Palume Teil suhtuda mõistvalt võistluskolonni liikumisse võistlustrassil vahemikus kell 10.30–13.30, jälgida liiklusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid! Ratturitele turvalisuse tagamiseks peatavad kolonni saatvad politsei pilootsõidukid vastutuleva liikluse võistluskaravani möödumise ajaks. Politsei või reguleerija märguandel palume peatada oma sõiduk võimalikult teeservas. Liikluse peatamise kestvus ei ületa 10–15 minutit. Ratturitega samas suunas liikumine on lubatud. Võimalusel palume vältida võistlustrassil mootorsõidukiga liikumist allolevas liiklusinfos toodud kellaaegadel. 

 

Naistesõidu liiklusinfo (PDF)

 

Pühapäev, 29. mai 41. TARTU RATTARALLI

 

Tartu Rattaralli sõidetakse tänavu Tartust põhjapoole jäävatel Lähte-Maarja-Magdaleena- Aovere- Vedu- Alatskivi- Kolkja-Varnja- Kavastu- Luunja piirkonna teedel. Kooskõlas Maanteeametiga on võistlustrassil liikluskorralduslikud muudatused!

 

  • Ajavahemikus kell 9.30–18.30 palume järgida liiklusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid ning suhtuda mõistvalt teedel liikuvatesse tuhandetesse jalgratturitesse.
  • Rattaralli trass on tavaliikluseks avatud. Suuremate ratturite gruppide vastutulekul palume peatuda või sõitu aeglustada. Tagantpoolt möödumisel palume samuti olla äärmiselt ettevaatlik ja manöövri sooritamisest helisignaaliga märku anda.
  • Kolkja- Varnja ja Luunja-Ihaste lõigul on lubatud vaid ratturitega samasuunaline liiklus.
  • Palun jälgige kaardil toodud ratturite liikumisgraafikut ning asukohti, kus teatud kellaaegadel võivad tekkida ummikud. Nimetatud ajavahemikes ja asukohtades liikuge mootorsõidukiga vaid vältimatu vajaduse korral ning tulge hoopis koos pere või sõpradega ratturitele raja äärde kaasa elama! 

 

Tartu Rattaralli liiklusinfo (PDF)

 

 

Nimisponsor

Meediapartner

Maratoni Kodu

Suurtoetajad

Toetajad

Koostööpartnerid

Sarjad