Stardid antakse lainetena, ühel ajal läheb rajale kuni 500 samas vanuses või sarnase sõidukiirusega harrastajat.
Nii väheneb stardiga seotud sagimine ning sõit on oluliselt turvalisem, kuna vähenevad ohtlikud möödasõidud ja kukkumised.
126 km ja 56 km distantsil on soovijatel võimalik liituda endale sobiliku kiirusega tempogrupiga ning läbida rada kogenud grupijuhi eestvedamisel.
Gran Fondo arvestus toimub kõige pikemal, 126 km distantsil ning selles saavad osaleda 19-aastased ja vanemad võistluslitsentsita harrastajad (täpsemad tingimused juhendi punktis 5.4).
126 km distantsile registreerunud ratturid loetakse automaatselt GF sarja osalejateks. Juhul kui rattur soovibki sarja arvestuses osaleda, peab ta rallipäeval startima oma vanusele vastavast stardigrupist. Stardigrupi värav on tähistatud erivärvi sildiga, mis vastab osaleja võistlusnumbri värvile. Vanusepõhised stardiajad leiad programmist.
Ürituse nädalal saadame 126 km registreerunutele meilile kinnitamiseks GF osalejadeklaratsiooni.
126 km ratturid, kes ei soovi GF arvestuses osaleda, võivad startida kas eliitgrupis või tempogruppides. Saadiku numbrit soovinud saavad nimelise numbriga startida eliitgrupi järel Saadikute grupis või tempogruppides. Eliitgrupis startimise õigus on lisaks eliitlitsentsiga võistlejaile ka 2023. aasta rattaralli esimesel 100-l lõpetajal taotluse alusel vastavalt juhendi punktile 8.2.
Samas ei kohusta GF arvestuses osalemine millekski ega võta midagi ka ära.
Ohutuse huvides toimub nn. tseremoniaalne neutraalstart, kus ratturid peavad raja alguseosas sõitma rahulikult ja piiratud kiirusega saateauto taga (möödumine kategooriliselt keelatud) kuni tehnilise stardi märgini, kus saateautost antud märguande järgselt algab võidusõit ja sõidukiirus ei ole enam piiratud.
Iga laine stardib mass-stardist (stardipaugust). Stardi läbimist kontrollitakse stardijoonel kontrollmati ületamisel. Ajavõtt käivitub neutraalstardi joonel. Netoaega ei võeta.
Stardilaine moodustavad ühel kellaajal startivad ratturid. Laine sees võivad olla väiksemad grupid (nt vanusegrupid, tempogrupid).
See on sõiduaeg, mis arvad kuluvat valitud distantsi läbimiseks.
Ei. Otsuse, kas ja millises tempogrupis stardid, võid langetada veel ka rallipäeva hommikul vahetult enne starti.
Tempogruppide asukoht stardis on tähistatud vastavate lippudega. Grupijuhid kannavad eristussärke ning grupi liikmetele jagatakse stardiväravas värviline käepael. Pärast sõitu tagasta pael korraldajale finišikoridoris või too sekretariaadi telki!
Eliitgruppi paigutamist on õigus taotleda ratturitel vastavalt juhendi punktile 8.2. Eliitgrupis selgitatakse välja tänavune Tartu Rattaralli võitja ning eliitsõitjad ei osale GF arvestuses.
Kui oled vastanud päringule ja avaldanud soovi nimelise numbri saamiseks saad startida esimeses laines kell 11:00 koos eliit- ja noorte grupiga. Saadik võib startida oma numbriga ka viimases laines koos tempogruppidega.
Teistele saadiku staatusega sõitjaile, kes saadiku numbrit ei valinud, on GF vastava vanusegrupi numbrid. Soovides osaleda 126 km distantsil GF arvestuses, stardid oma vanusegrupile vastavas laines vastava stardigrupi numbriga. Saadiku erinumbriga GF vanusegrupis startida ei tohi!
56 km distantsil saad valida sobiliku grupi vastavalt oma lõpuajale või startida tempogrupis. 17 km distantsil on üks stardigrupp.
Vanuseklasside võitjad selgitatakse ainult GF vanusegruppides startinud ratturite hulgast.
Poodiumil autasustatakse:
Ajakava vaata programmist.
Klassiku sarja punktid arvestatakse üldprotokolli alusel, kus ratturid on järjestatud finišiaja alusel olenemata sellest, millises laines starditi.
Rohkem infot loe Rattaralli juhendist.