Menüü

Aitäh kõikidele toetajatele!

22.12.2022

Aitäh kõikidele toetajatele – Tartu Maratoni talvisele rajahooldusele on õla alla pannud 371 annetajat ning tänaseks oleme kogunud 11 895 €.

Suur-suur tänu, et olete otsustanud praegustel keerulistel aegadel suusaraja hooldust toetada!


Tartu Maratoni rada on Eesti kõige mastaapsem spordirajatis, mis loodud esmajärjekorras talvise laulupeo läbiviimiseks. Kuid aastakümnete jooksul on rada saanud oluliseks just maratonivälisel ajal. Kogu lumeperioodi vältel saavad siin imelist Lõuna-Eesti talve ning tavaharrastajale jõukohase profiiliga kvaliteetset suusarada nautida nii piirkonna elanikud kui ka kaugemalt tulijad.


Oleme pöördunud kohalike omavalitsuste ning riigi poole, et leida rajahooldusele kaasrahastust suurusjärgus 60 000€. Kahjuks ei ole me seni toetuspinda leidnud ning nii otsustasimegi sel sügisel pöörduda abipalvega otse raja kasutajate ehk suusatajate endi poole.

 

Mööda maratonirada Otepäält-Elvasse sõitmiseks kulub rajatraktoril keskmiselt 5 tundi. Kuna traktori töötunnikulu on 125 € (ilma käibemaksuta), siis ühekordse täies pikkuses rajahoolduse hinnaks kujuneb keskmiselt 625 €. Alates 6. detsembrist on traktor rajal töötanud 36 tundi, seega on sellel talvel kulunud juba vähemalt 4 500 €. 


Tänu headele annetajatele on meil täna olemas vahendid, et just kõige olulisemal ajal, ehk jõulude ja aastavahetuse perioodil, maratonirada regulaarselt hooldada. Muidugi juhul kui lumeolud seda võimaldavad.


Kõikide maratoniraja nautijate poolt veelkord SUUR-SUUR JA SÜDAMLIK TÄNU!


Mõnusat jõuluaega ja kohtumiseni Tartu Maratoni rajal,
Maratonipere