Menüü

Kaunimad medalid on Tartu jooksuüritustel!

22.11.2023

Meie jooksuürituste medalid said sel hooajal osalejatelt rohkelt positiivset vastukaja. Nüüd on selgunud ka Marathon100 medalikonkursi tulemused, kus disaineritest koosnev žürii valis samuti kõige ilusamateks just Tartu Maastikumaratoni ja Tartu Linnamaratoni medalid! 

 

Autor: Kadri-Ann Väärsi

Žürii hinnangul on Tartu medalitel moodne vorm, efektne ruumiline teostus ning nutikalt sisse toodud sümbolid. Võidumedaleid iseloomustati järgmiselt: “Väga hea ruumiline lahendus! Huvitav kuju klassikalise ümmarguse medali juures. Graafiliselt puhas, lihtne ja selge. Meeldib, kuidas medal annab selgelt edasi maastikku.”

 

Kaunimad jooksuürituste medalid disainis Kaspar Torn. “Sarnaselt eelnevate hooaegadega on ka sel aastal Klassiku  sarja medalite läbivaks jooneks Lõuna-Eesti maastik erinevat moodi kujutatuna. Sellele lisandub juba tavaks saanud suur ürituse number ja nüüd esimest korda siis ka natuke kirjeldavamas laadis vastava  spordiala reljeefne kujutis,” avab autor tänavuste medalite kujundusidee. 

 

Teise koha pälvis medalikonkursil Halloween run ning kolmanda Maru järvejooksude sarja medal. Eesti ilusamaid jooksumedaleid valitakse Marathon100 eestvedamisel juba  kaheksa aastat. 

 

Lähemalt loe 2023. aasta konkursi kohta SIIT