Menüü

Klassiku sarja võitjad selguvad Tartu Linnamaratoni finišis

30.09.2022

Esimest korda selgitatakse Tartu Maratoni Klassiku sarja võitjad välja viie ürituse põhjal. Tartu Linnamaraton on hooaja viimane sündmus, mis paneb punkti tervele sarjale.

Esiplaanil Klassiku sarja liider Kristo Prangel. Autor: Ardo Säks.

Kui varasemalt on sarja juhtinud sportlased, kes on pigem head suusatajad ja jooksjad, siis tänavu on esikolmes hoopis tugevad ratturid. Näiteks on esikohal endine rattur ja praegune triatleet Kristo Prangel, kellel on enne jooksumaratoni koos 3956,5 punkti. Teisel kohal platseerub hetkeseisuga Oskar Nisu (3929.5) ning kolmandal Risto Raid (3921.5). Kristo Prangel lõpetas eelmisel aastal linnamaratoni 42 km distantsi 9. kohaga, mistõttu peaks tema puhul võit olema vormistamise küsimus.

 

Naiste konkurentsis on esikohal samuti tugev rattur – Ann-Christine Allik, kes on juhtimas 3530.4 punktiga. Teisel kohal on praeguse seisuga Anneli Tühis (3222.9) ja kolmandal Karina Toming (2658.3).

 

Klassiku sarja seisuga on võimalik tutvuda SIIN.

 

Tugevamatest jooksjatest on Tartu Linnamaratonil 42 km stardis Roman Fosti, kes plaanib võitu ning rajarekordit. Poodiumikohtadele pretendeerivad veel Bert Tippi ja Rauno Laumets. Naiste arvestuses läheb favoriidina rajale Kadiliis Kuiv.

 

Poolmaratonil on liider Ibrahim Mukunga ning naiste seas konkureerivad eelmise aasta tulemuste põhjal Helena Peik ja Mirjam Vint.

 

10 km distantsil on tugevaid jooksjaid palju. Näiteks on stardijoonel tänavune Eesti Meister maratonijooksus – Leonid Latsepov, kellele pakub tugevat konkurentsi koduradadel võistlev Kaur Kivistik, kes on kolmekordne Tartu Linnamaratoni poolmaratoni võitja ning korra ka 10 km distantsil esimeseks tulnud. Poodiumikohtadele pretendeerivad veel: Olavi Allase, Ivar Ivanov ja Jaagup Truusalu. Naiste liidrid 10 km distantsil on Lily Luik ning laskesuusatajad Tuuli Tomingas ja Susan Külm.

 

Kokku on Tartu Linnamaratoni programmis toimuvatele jooksudele oodata üle 7000 osaleja.

 

Tartu Linnamaratoni programm stardib reede õhtul meelelahutusliku Friday Night Run’iga, 4 km distantsi koos Siimi kontserdiga ja lasershowga on tulemas nautima lüle 1000 ööjooksja. Rohkem infot ürituse kohta SIIN.

 

Laupäevastele põhidistantsidele (42, 21 ja 10 km) on end praegu kirja pannud 2803  jooksjat ja (kepi)kõndijat. Lisainfo, sealhulgas registreerimine on SIIN.

Põhidistantsidega paralleelselt leiavad aset lasteüritused, kus on juba praegu kirjas üle 1000 lapse. Rohkem infot lasteürituste kohta SIIT.