-
Registreerimine ja osalemine
- Mis on minu võimalused, kui olen üritusele registreeritud, aga ei saa osaleda?
Osavõtust loobumisel osavõtutasu ei tagastata.-
Soovi korral saad oma osaluse üritusel edasi anda teisele isikule. Selleks tuleb teha iseteeninduskeskkonnas ümberregistreerimine: vali „Minu registreeringud“ ja vastava distantsi juures „Muuda osalejat“. Sisesta uue osaleja andmed ja seejärel saadetakse talle vastav link ümberregistreerimise kinnitamiseks ning ümberregistreerimistasu maksmiseks. Ümberregistreerimist on võimalik teha võistluseelse päevani, viimases registreerimisvoorus maksab see 10 eurot + osavõtutasude vahe (distantsimuutus või asendajale mittelaienev soodustus).
- Arstitõendi esitamisel hiljemalt üks päev enne ürituse toimumist kantakse pool makstud osavõtutasust osaleja kasutajakontole krediidiks, mida ta saab kasutada järgmistele Tartu Maratoni Klassiku võistlustele registreerimisel. Krediit kehtib 1 aasta. Arstitõend tuleb saata meiliaadressil tartumaraton@tartumaraton.ee.
- Tartu Maratoni puhul kaalu ümberregistreerimist Avatud Rajale (ja vastupidi).
- Soovi korral saad ümber registreerida vastava ürituse virtuaalsõidule või –jooksule, mille periood on enne ja pärast põhipäeva. Selleks vali iseteeninduskeskkonnas „Minu registreeringud“ ja „Muuda distantsi“. Ümberregistreerimist on võimalik teha kuni virtuaalosaluse perioodi lõpuni ja see on lisatasuta.
- Võimalusel kaalu ümberregistreerimist lühemale distantsile, kui ei saa osaleda pikemal distantsil. Selleks vali iseteeninduskeskkonnas „Minu registreeringud“ ja „Muuda distantsi“. Ümberregistreerimist on võimalik teha võistluseelse päevani, viimases registreerimisvoorus maksab see 10 eurot.
-
- Kas Venemaa ja Valgevene sportlased saavad Tartu Maratoni üritustel osaleda?
Seoses Venemaa sõjalise agressiooniga Ukrainas, ei saa Venemaa ja Valgevene sportlased Tartu Maratoni üritustel osaleda. Erandiks on Eestis elamisloaga elavad venelased ja valgevenelased.
- Mis on minu võimalused, kui olen üritusele registreeritud, aga ei saa osaleda?
-
Logistikamured
-
Kuidas tulla võistlusele?
Klubi Tartu Maraton kahe ürituse start on Otepääl Tehvandi Spordikeskuse staadionil ja finiš Elva lähistel Tartumaa Tervisespordikeskuses. Võistlusele jõudmiseks on kolm peamiselt kasutatavat võimalust:-
Korraldajate organiseeritud tasulise transpordiga. Bussiga saab hommikul sõita Tartust Vanemuise eest parklast stardipaikadesse ja pärast finišit tagasi Tartusse Aura Keskuse juurde.
-
Hommikul autoga stardipaika ja finišist korraldajate bussiga stardiparklasse. Finišist stardiparklatesse sõit on samuti tasuline. Parkimine stardipaikades on tasuta.
-
Hommikul autoga finišiparklasse ja sealt bussiga stardipaika. Finišis parkimine ja bussisõit starti on tasuline.
-
Korraldajate organiseeritud busside graafikud ja hinnad teatakse hiljemalt 2 nädalat enne üritust kodulehel rubriigis Kuidas tulla.
-
-
Kas kõik soovijad mahuvad bussi?
Et korraldajatele laekuks võimalikult täpne eelinformatsioon bussiga sõitjate arvu kohta, soovitame pileti ära osta eelmüügist.
NB! Koht starti viivates eribussides garanteeritakse vaid eelmüügist ostetud pileti korral!
Bussipiletite eelmüük toimub võistluskeskuses ja Klubi Tartu Maraton kodulehel.
-
Kas mu ratas ikka viiakse turvaliselt kohale?
Rataste transpordiks kasutame transpordiautosid, mis väljuvad eribusside peatustest ja sõidavad koos bussidega. Ühe auto peale mahutatakse mitme bussitäie võistlejate rattad. Otepääl tuleb auto juurde astuda ja oodata, kuni korraldajad rattad maha tõstavad.
-
Kas bussid lähevad finišist ka lühikese distantsi stardipaika tagasi?
Jah, lähevad küll. Bussid finišist stardipaikadesse väljuvad vastavalt täituvusele.
-
Kuidas ma pääsen raja äärde võistlust vaatama?
Soovitame kõigil kaasaelajatel tutvuda võistluseelselt avaldatavate liiklusskeemidega. Kohtades, kus tee ristub võistlustrassiga, võib ette tulla seisakuid. Teeninduspunktides on pealtvaatajate autodele eraldi parklad.
-
Erivajadustega pealtvaatajad.
-
Tartu Maratoni stardipaigas Tehvandi Spordikeskuses on staadionihooned ning hotellikompleks ehitatud vastavalt kaasaegsetele nõuetele, kus on silmas peetud ka erivajadustega inimeste liikumist ja peatumist kompleksis. Ratastooliga pääseb juurde nii pealtvaatajate tribüünile, staadionihoone 0-korrusele, kohvikusse, kui ka invaparklast staadionile. Staadionihoones on olemas inva wc. Hotelli sissepääsuks on kaldtee, majas olemas ka lift ning vastavalt nõuetele sisustatud spetsiaalsed invatoad (wc, dušš, inva häirenupp).
-
Tartu Maratoni finišipaigas Tartumaa Tervisespordikeskuses on ratastooliga vaba ligipääs 1. korruse hotellitubadele, koridoris asub ka inva wc. Keskuse esisest parklast pääseb ratastooliga finišikoridori äärde kaasa elama.
-
Teeninduspunktid maratoni rajal asuvad asulatest väljaspool. Kõikides teeninduspunktides on olemas avarad parklad. Kuna parklad on rajatud põldudele ja metseteedele ning parklast raja äärde liikumiseks tuleb valdavalt kasutada looduslikku pinnast, soovitame teeninduspunktides ratastooliga liikuda soovijatel kindlustada endale kõrvaline abi.
-
-
-
Lasteüritused
- Kas lasteüritustele saab registreerida ainult interneti teel?
Korraldajad soovitavad lasteüritustele registreeruda interneti teel, kuid kirja saab panna ka lasteürituste stardipaigas. Registreerimine avatakse kohapeal tund aega enne esimest starti.
- Kuidas ma last internetis registreerin?
Registreerimine toimub iseteeninduskeskkonnas. Vajuta nupule "Registreeri osaleja" ja vali nimekirjast õige üritus. Registreeringut saad jätkata oma kasutajakonto alt või sisse logimata. Sisesta registreerimisvormile lapse andmed. Kui registreerimine õnnestus, siis saadetakse meili peale automaatkinnitus ja lapse nime saad kontrollida vastava ürituse lasteürituse osalejate nimekirjast.
- Kui palju see maksab?
Lasteürituste osavõtutasu on 3 EUR.
- Kas lapsed saavad samuti rinnanumbri?
Kõigile registreerunud lastele väljastatakse stardinumber "1".
- Kui palju varem ma pean kohal olema?
Soovitame stardipaika tulla vähemalt pool tundi enne lapse starti.
- Kas mu laps võib startida ka endast vanemate või noorematega?
Lasteürituste programmis on iga vanusegrupi stardi juures ära toodud ka distantsi pikkus. Palun valige lapsele start pigem distantsi pikkuse, kui ea järgi, sest vaid lapsevanem oskab õigesti hinnata oma lapse võimeid. Spordiüritusest osavõtust peaks lapsele jääma meeldiv kogemus. Tuletame meelde, et meie lasteüritustel ei selgitata võitjaid!
- Kus ma leian infot selle kohta, kas mu laps võitis loosiauhinna?
Lasteürituste loosiauhindade võitjad hõigatakse välja stardipaigas kohapeal. Kõik loosiauhinnad, mis kohapeal välja ei võeta, saab hiljem kätte Klubi Tartu Maraton büroost. Väljavõtmata loosiauhindade võitjate nimed avaldatakse üritusejärgselt kodulehel uudiste rubriigis. Loosiauhindadele saab järgi tulla 1 kuu jooksul pärast üritust.
- Kas lasteüritustele saab registreerida ainult interneti teel?
-
Kommentaarid Klassiku punktiarvestusele
Selgitame siinkohal lahti osalejate enimlevinud kommentaarid sarja punktiarvestusele.
Kommentaar 1.
Koefitsiendi arvestus on paigast ära - lühikesel maal saab sama pingutuse eest (keskmine kiirus) rohkem punkte kui pikal distantsil.
Selgitus: See, et sama pingutuse/keskmise kiiruse eest saab rohkem punkte kui pikal distantsil võib tõesti ette tulla, aga ainult Tartu Rattaralli puhul ning siingi pigem erandjuhul. See tuleneb ilmselgelt faktist, et rattaralli puhul sõidetakse rohkem grupis - st et võid aja poolest olla liidrile üsna lähedal, aga punkte ei saa kuigi palju, sest teie vahel on veel 200-300 või rohkemgi osalejat. Punktiarvestus käib aga kohapõhiselt, mitte ajapõhiselt. See oli muudatus, mille otsustasime kunagi teha, kuna see tundus olevat parim võimalus alasid omavahel võrrelda ja seeläbi ühtses punktiarvestuses kasutada.
Samas on pingutus ja keskmine kiirus ka ikkagi erinevad asjad. Võtame näiteks olukorra, kus keegi sõidab rattaralli pikal distantsil terve distantsi suures 200-liikmelises grupis. Tööd ei tee, kulgeb grupi lõpus ja saab lõpuks päris hea keskmise kiiruse. Nüüd võtame teise inimese, kes sõidab lühikest distantsi, ta sõidab sama keskmise kiirusega, aga tal ei ole suurt gruppi, sõidab võibolla täiesti üksi. Ta peab küll oma keskmist kiirust oluliselt väiksema distantsi peal hoidma, aga samas pidi terve tee üksi sõitma ning pingutama.
Kommentaar 2.
Tuleks analüüsida erinevate distantside omavahelisi väärtuspunktide seoseid läbi ühe ja sama osaleja persooni.
Selgitus: Sellel puudub suurem väärtus, kuna sama persoon võib olla ühes asjas hea ja teises halvem. Ühe inimese tase ei ole erinevatel spordialadel sama. Võibolla mõnel on, aga enamasti siiski mitte. Mikrotasandi analüüs ei anna palju juurde. Oluline on makrotasandi analüüs ning sellest lähtub ka punktiarvestus.
Kommentaar 3.
Punktiarvestus võiks olla «kaotus võitjale %» arvestuses.
Selgitus: Ajapõhisel % on omad miinused. Kas näiteks 200-liikmelises liidergrupis 200. kohal lõpetav, aga põhimõtteliselt võitjaga sama ajaga lõpetav võistleja on sama punkti väärt, mis jooksumaratonil koos võitjaga üle finišijoone jõudnud aga fotofinišiga teiseks jäänud võistleja? Need on küsimused, mida küsisime ise juba ka punktiarvestuse loomisel. Kas 200. koht rattamaratonil on sama, mis 200. koht rattarallil. Või suusamaratoni 200. koht. Soorituse tugevust hindab praegune valem selle järgi, kui mitmest protsendist oma kaasvõistlejatest oled sa antud võistlusel parem, mis on endiselt kõige lihtsam objektiivsem mõõdik kõikide maratonide puhul.