Menüü

Linnamaratoni medali lugu: disainerilt jooksjale

01.10.2023

“Äge, et ennast rajal nii tõsiselt proovile panete! Seetõttu soovisin ka mina ennast kujunduses proovile panna ning anda midagi erilist teie pingutuse tasuks,” ütleb Kaspar Torn, kelle disainitud medal innustab 7. oktoobril  Raekoja platsi punasel vaibal finišeerijaid.

12. Tartu Linnamaratoni medal. Disainer Kaspar Torn, foto autor Kadri-Ann Väärsi

Seekordne medal loob vahetud emotsioonid jooksmise kui spordialaga ning kohaga, kus ennast ületati.  “Medalil on kujutatud jooksukinga tald või siis jalajälg. Kaarjaid jooni ja ringikujulisi alasid võib aga ka tõlgendada kui linnaplaani,” avab disainer kujundusideed. 

 

Iga uue hooaja eel püüab ta leida kõigepealt idee, mis on mingil moel erinev varasemalt nähtud medalitest:  “Kuna ühe aasta Tartu maratonide medalid moodustavad alati ka komplekti, peab hoidma ühte stiili, samas aga varieerima elementidega, mis iga üksiku ürituse medali eriliseks muudavad.” 

 

Nii jutustabki Tartu Linnamaratoni medal osalejatele ka killukese terve Klassiku sarja lugu. “Sarnaselt eelnevate hooaegadega on ka sel aastal sarja  medalite läbivaks jooneks Lõuna-Eesti maastik erinevat moodi kujutatuna. Sellele lisandub juba tavaks saanud suur ürituse number ja nüüd esimest korda siis ka natuke kirjeldavamas laadis vastava  spordiala reljeefne kujutis,” toob disainer välja. 

 

Tartu Maratoni medalid on Iseasi disaineri ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõu Kaspar Torni käe all valatud vormi juba aastast 2016.

 

Tänavu lisandus põnev nüanss - võimalus graveerida medalile osaleja nimi ja aeg!

 

Linnamaratoni medaleid graveeritakse 7. oktoobril Raekoja platsi võistkuskeskuses sekretariaadi telgis. Teenuse hind on 5 eurot, tasuda saab sularahas või kaardiga.  NB! Graveerimist saab osta ainult maratonipäeval kohapeal!