Menüü

Mis maksab suusaraja hooldus ja kuidas oleme annetusi kasutanud?

10.03.2023

Suur-suur tänu kõikidele suusasõpradele, kes Tartu Maratoni raja hooldust toetanud on! Tänaseks on õla alla pannud 449 annetajat summas 14 035 eurot. Heade toetajate abiga oleme saanud rada hooldada ka maratoni välisel ajal - kvaliteetne suusarada on olnud avatud kogu lumeperioodi vältel.

Rada 9.03 seisuga.

Mis maksab rajahooldus ning kuidas oleme annetusi kasutanud?

Rajahoolduse hooaeg algas detsembris ning esimesel kuul tavakütust kasutades oli traktori keskmine töötunnikulu 125 eurot. Alates jaanuarist läksime üle Neste MY keskkonnasõbralikule diiselkütusele. See tõstab küll töötunnikulu 133 eurole, kuid samas vähendab rajahoolduse keskkonnajalajälge tervelt 90% võrra. 

 

Avatud Raja ja põhipäeva ettevalmistuseks tegi traktor perioodil 1.-19. veebruar 81 töötundi ning kulus 10 773 eurot. Siia lisanduvad täiendavad kulud suurusjärgus 3700 eurot, nt Tehvandi Spordikeskuse teenuste kasutamine, lumevedu rajale. Kokku kulub otseselt üritusega seotud raja ettevalmistustele ca 14 500 eurot, mille katame maratoni eelarvest.


Ürituse väliseks rajahoolduseks on tänavu kulunud 102 rajatraktori töötundi. Sellest 36 tundi detsembris, mil kogukulu 125 eurose tunnihinna juures oli 4500 eurot. Ning 66 tundi jaanuaris, veebruari lõpus ning märtsi alguses, kui kogukulu 133 euro juures on 8778 eurot. Seega on tänaseks annetustega kogunenud 14 035 eurost kulunud ära 13 278 eurot. 

 

Oleme taotlenud maratoni väliseks raja hoolduseks lisarahastust ka kohalikelt omavalitsustelt, kuid paraku ei ole saanud positiivseid vastuseid.

 

Ilusad talveilmad jätkuvad ning meie soov on, et kuniks lund jagub, saaks ka originaalrajal sõitmas käia. Omalt poolt oleme valmis märtsikuu lõpuni rada hooldama.  

 

Anna Sinagi oma panus ning aita meil järgnevatel nädalatel kõikide suusasõprade rõõmuks jätkuvalt rada ette valmistada! Toetuse suurused on vahemikus 15-100 EUR.

 

Toeta rajahooldust SIIN.

 

Nädalavahetusel on kõik kutsutud maratonirajale suusatama! Värske jälg on täies pikkuses sees.

 

Aitäh, et hoolid! Iga helves loeb!