Menüü

Selgusid Tartu Linnamaratoni tempogrupid ja tempomeistrid

01.10.2023

Maratonidistantsil stardib üheksa ja poolmaratonil kuus tempogruppi. Esimest korda lähevad rajale ka matkagrupid. Jooksutreener Margus Pirksaar soovitab, kuidas sobivaim grupp valida ning mida sellega liitumisel kindlasti silmas pidada.

 

Tempomeistrid 2022. aasta Tartu Linnamaratonil. Autor: Adam Illingworth

Millist gruppi valida? 

Ennekõike lähtu enda treenitusest - mida parem on ettevalmistus, seda paremini oskad ka oma tempot tunnetada. Maratonidistantsil vali pigem tagasihoidlikum grupp, isegi siis kui sisetunde järgi tahaksid ambitsioonikamat eesmärki seada. Tempot juurde saab alati panna. Kuid kui peaksid hakkama maha jääma, on emotsioon palju negatiivsem ja tagasilöök suurem. 

Vähem treeninud võiksid alustada iseseisvalt ja omas tempos ning rajal jooksvalt vaadata, millise grupiga liikumiskiirus kõige paremini kokku sulab. 

 

Pane tähele:

  • Tempomeistrid tunned ära erikujundusega särkide ning oranži õhupalli järgi. Nii särgil kui õhupallil on kirjas tempogrupi planeeritud lõpuaeg.
  • Tempomeistrid lähtuvad kilomeetri tähistest, mitte kella GPS seadmest. Isegi kui enda kella järgi tundub, et tempo on liiga kiire või aeglane, usalda tempomeistrit.
  • Tempomeister jagab rajal näpunäiteid, nt nüüd tuleb pööre, joogipunkt. Info jõuab kõikide grupi liikmeteni ning ilmtingimata ei pea jooksma grupi eesotsas.  
  • Ole kaasjooksjate vastu sõbralik ja toetav. Üheskoos joostes võib ikka väikseid apsakaid juhtuda, nt väike trügimine, tõuklemine. Vabanda viisakalt ning jookse ühtse grupina edasi. 
  • Kui joogipunktis saad joogi, kuid kaasvõistlejal see ei õnnestu, jaga oma jooki kaaslasega.  

 

Esimest korda lähevad rajale ka mõnusas kõnnitempos matkagrupid!

Peatutakse igas teeninduspunktis, naeratatakse vabatahlikele ning tervitatakse rajasuunajaid. Maratonidistantsil on võetud eesmärgiks jõuda Raekoja platsi punasele vaibale ajaga 6:30, poolmaratonil ajaga 3:15. Matkatempot aitavad hoida  Mart Einasto ja Janek Oblikas. 

 

Vaata linnamaratoni tempogruppe

 

Iseseisvalt jooksutempo hoidmiseks saab soetada ka silikoonist käepaela, kuhu on soovitud tempograafik peale märgitud. Käepaela lisainfot loe SIIT