Menüü

Tartu Maastikumaratoni osalejainfo

10.05.2024

Enne starti tulekut tutvu olulise infoga. Lisatud ka praktilised nõuanded neile kes tulevad starti esimest korda! 

Tartu Maastikumaraton. Autor: Adam Illingworth

Loe osalejainfot siit

 

 

Mitmekordse osaleja Mart Einasto soovitused neile, kes pühapäeval oma esimese Tartu Maastikumaratoni starti tulevad:

 

"Kuidas kohale jõuda"

Mistahes põneva ürituse võib lootusetult ära rikkuda mõni asi, millele varakult lihtsalt ei mõelnud. Ja üks esimesi neist on "kuidas ma kohale jõuan".  Olen mitmel puhul ennast kirunud, et miks ma varakult järgi ei vaadanud, kuidas kõige paremini kohale saab, sest "küllap sealtkaudu saab" ei osutunud õigeks ja nii olen viimasel hetkel starti jõudes otse rajale pidanud tormama. Maastikumaratoni starti saab nii ühistranspordiga - Elva raudteejaamast reipa sammuga läbi metsatuka "väerada" jalutades võtab see paarkümménd minutit. Saab ka korraldaja transpordiga või oma autoga. Tähtis on, et plaan oleks varakult valmis. Vaata lähemalt SIIT 


"Kui vara peaks kohal olema"

Stardieelseid sagimisi on õige mitu. Kel number varem välja võtmata, alustab sellest, siis riiete vahetamine... Ja paraku ka vetsusabas seismine. Päris igaühele oma vetsu ei jaksa korraldajad tagada ja nii peab arvestama ooteajaga. Varuriiete pakihoidu panek võtab ka oma aja. Ja kui tuttavaid juhtub nägema, siis on mõnus törts juttu puhuda. See kõik kokku võtab ilma rahmeldamata ja paanitsemata umbes tund aega. Mis on just paras aeg. Kuidas stardiala välja näeb saad näha SIIT

 

"Kolm soovitust eelmiseks õhtuks"

Parima elamuse tagab õigeaegne ettevalmistus. Järgmised kolm soovitust on elust enesest võetud ja neid on juhtunud paljudega.

  • Esiteks - pane õhtul kott valmis. Jalatsid, pikad ja lühikesed dressid, vahetusriided, jook ja näksid lõpetamise järel. See on lihtsalt uskumatu, mida kõike võib maha unustada! Ma olen unustanud maha püksid. Kahel korral. Ükskord kasutasin autosse jäänud ujumispükse, tene kord pidin jooksma aluspükstega - need nägid küll sportlikud välja aga ei tahtnud higisena jalas püsida. Maha on jäänud nii spordikell, sokid kui mütsilotu. Üht-teist muudki. Selle avastamine kohapeal on ebameeldiv.
  • Teiseks - kontrolli üle ilmateade ja vaata veel kord korraldaja kodulehele. Olen jõudnud starti tund hiljem, sest vaatasin hajameelselt varasema aasta juhendit. Ilm on ootamatult muutunud ja üllatusi pakkunud. Parem olla kindel.
  • Kolmandaks - võta kaasa päiksekreem - kevad on alles alanud ja nahk pole päikesega kohanenud. Ja mõned plaastrid.

 

Ja siis oledki valmis elamuseks!