Menüü

Tartu Maratoni Klassiku võitja otsustatakse isa ja poja duellis

27.09.2023

Tartu Maratoni Klassiku viimase etapi, Tartu Linnamaratoni eelselt on sarja juhtimas eelmise aasta võitja Kristo Prangel. Edu lähima jälitaja, oma isa Rait Pallo ees on napid 35 punkti. Kolmandat kohta on hoidmas Kaspar Neemesto, kelle vahe liidriga on 44 punkti.

Tartu Linnamaraton 2022. Autor: Adam Illingworth

"Ma arvan, et kaitsen (esikoha) ära. Tuleb hammastega kinni hoida," ütleb Prangel, kes soovib isa rekordi üle teha. Nimelt on Rait Pallo sarja võitnud koguni viiel korral (2006; 2007; 2010; 2011; 2012). Siiski tõdeb varasemalt korra sarja võitnud Prangel, et ettevalmistused ei ole kulgenud plaanipäraselt: "Põlvel tekkis juba suvel ülekoormus ning juulikuust alates ei ole saanud joosta nii nagu tahaks. Isiklikku rekordit kindlasti püüdma ei lähe."

 

Rait Pallo võtab asja rahulikult kuid tõdeb, et võistlusel allahindlusi ei tehta: "Lähen kindlasti kiiresti jooksma ning niisama midagi kinkima ei hakka. Poiss peab ikka ise pingutama." Oma kogemustele toetudes soovitab ta pojal targalt joosta: "Füüsilised võimed on tal kindlasti paremad kui minul ning eks ta peab jälgima, et konkurendid liiga kaugele eest ära ei läheks. Maratoni distants on pikk ja juhtuda võib kõike." 

 

Naiste arvestuses hoiab kindlalt esikohta samuti eelmisel aastal sarja võitnud Ann-Christine Allik, kes edastab teisel kohal olevat Merilin Metsalu 381 punktiga ning kolmandal kohal olevat Anneli Tühist 447 punktiga. "Hooaja jooksul on viperusi juhtunud, näiteks suusamaratonil sõitsin pikalt ühe kepiga," ütleb Allik. "Tartu Linnamaratonil on eesmärk eelmisel aastal joostud maratoni isiklikku rekordit parandada," lisab igapäevaselt rattasõitu harrastav naiste liider. 

 

Tiimide arvestuses peavad tihedat heitlust esikohale Arel Team ja Simuna Spordiklubi. Hetkel on vahe 90 punkti Areal Teami kasuks. Samuti on tihe heitlus poodiumi kolmandale astmele, kus Tripassion Triatloniklubi on juhtimas Seiklushundi ees vaid 77 punktiga. 

 

Vaata täpseid punktiseise SIIT

 

Tartu Linnamaraton toimub 7. oktoobril. Samal õhtul kell 20 toimub klubis Gutenberg Klassiku sarja lõpupidu ja parimate autasustamine. 

 

Tartu Maratoni Klassik on aastaringset sportlikku väljakutset pakkuv sari, kuhu kuuluvad Tartu Maraton, Tartu Rattaralli, Tartu Maastikumaraton, Tartu Rattamaraton ja Tartu Linnamaraton.