Menüü
29.05 - 05.06.2022

Maanteeratturite püha graal.
Täiendav info

Esmakordselt ajaloos muutub Tartu Rattaralli stardikorraldus. Miks?

Traditsiooniline massistart asendub lainestartidega, mille peamine eesmärk on osalejate ohutuse tagamine. Selline korraldus vähendab stardiga seotud sagimist ning sõit muutub ratturitele oluliselt turvalisemaks, kuna vähenevad ohtlikud möödasõidud ja kukkumised.

 

Ühel ajal stardib rajale kuni 500 samas vanuses või sarnase sõidukiirusega harrastajat.

 

Mis on stardilaine ja stardigrupp?

Stardilaine moodustavad ühel kellaajal startivad ratturid. Laine sees võivad olla väiksemad grupid (nt vanusegrupid, tempogrupid).

 

Mis on eeldatav lõpuaeg?

See on sõiduaeg, mis arvad kuluvat valitud distantsi läbimiseks.

 

Mis on UCI Gran Fondo World Series sari?

UCI Gran Fondo World Series on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu sari, kuhu kuulub 25-30 osavõistlust üle maailma. Igal osavõistlusel oma vanusegrupi esimese 20% seas lõpetanud rattureid premeeritakse spetsiaalse sarja medaliga. Lisaks saavad nad õiguse startida hooaja lõpus UCI Gran Fondo Maailmameistrivõistlustel, mis tänavu toimuvad 15.-18. septembrini Itaalias, Trentos. Meistrivõistluste rajad ning programmi leiad ürituse kodulehelt

 

Sel aastal kuulub Gran Fondo etappide hulka ka Tartu Rattaralli 128 km distants.  Sarja kalendriga tutvu SIIN.

 

SELLEST TABELIST näed, mitu ratturit igas vanusegrupis saavad GF medali ning õiguse startida maailmameistrivõistlustel. Oma kohta vanusegrupis vaata SIIT. Lehe ülal asuvast menüüst vali vastavalt kas meeste või naiste tulemused ning filtrist õige vanuseklass!

 

Kas mina saan Gran Fondo arvestuses osaleda? Mida pean selleks tegema?

128 km distantsil on 19-aastastel ja vanematel võistluslitsentsita harrastajatel võimalik soovi korral osaleda GF arvestuses. Erandina ei saa GF arvestuses osaleda eliitratturid, kes vastavad juhendi punkti 5.4 tingimustele.

 

128 km distantsile registreerunud ratturid loetakse automaatselt sarja osalejateks. Juhul kui rattur soovibki sarja arvestuses osaleda, peab ta rallipäeval startima oma vanusele vastavast stardigrupist. Vanusepõhised stardiajad leiad programmist.

 

Ürituse nädalal saadame 128 km registreerunutele meilile kinnitamiseks GF osalejadeklaratsiooni.

 

Ma ei soovi Gran Fondo sarjas osaleda. Millises grupis stardin?

128 km ratturid, kes ei soovi GF arvestuses osaleda, saavad startida kas eliitgrupis või tempogruppides. Eliitgruppi paigutamist on õigus taotleda ratturitel vastavalt juhendi punktile 8.2. GF osalemine ei kohusta millekski ega võta midagi ka ära.

 

60 ja 27 km distantsidel GF arvestust ei toimu. 60 km ratturid saavad valida stardigrupi vastavalt oma eeldatavale sõiduajale. Kõige lühemal, 27 km distantsil on üks stardigrupp.

 

Kas tempogrupis startimiseks on vajalik eelregistreerimine?

Ei. Otsuse, kas ja millises tempogrupis stardid, võid langetada veel ka rallipäeva hommikul vahetult enne starti. Et teada eeldatavat tempogrupis startijate hulka, palume vastata võistlusnädalal saadetud infokirjale.

 

128 km distantsil on 3 tempogruppi eeldatavate lõpuaegadega:

  • 3h 55 min, keskmine kiirus 32-33 km/h
  • 4h 15 min, keskmine kiirus 29-30 km/h
  • 4h 45 min, keskmine kiirus 26-27 km/h

 

60 km distantsil on 2 tempogruppi eeldatavate lõpuaegadega:

  • ca 2h, keskmine kiirus 30 km/h
  • ca 2h 25 min, keskmine kiirus 25-27 km/h

 

27 km distantsile stardivad kõik ratturid koos.

 

Tempogruppide infot loe SIIT.

 

Kellel on õigus startida eliitgrupis?

Eliitgruppi paigutamist on õigus taotleda ratturitel vastavalt juhendi punktile 8.2. Eliitgrupis selgitatakse välja tänavune Tartu Rattaralli võitja ning eliitsõitjad ei osale GF arvestuses.

 

Olen Tartu Rattaralli saadik/suursaadik. Millises grupis stardin?

Soovides osaleda 128 km distantsil GF arvestuses, stardid oma vanusegrupile vastavas laines. Saadikutel, kes ei soovi GF arvestuses osaleda, on õigus startida 1. laines eliitgrupi järel või soovi korral ka tempogruppides.

 

60 km distantsil saad valida sobiliku grupi vastavalt oma lõpuajale. 27 km distantsil on üks stardigrupp.

 

Millal läheb aeg käima?

Ohutuse huvides toimub RR start nn. tseremoniaalse neutraalstardina, kus ratturid peavad raja alguseosas sõitma rahulikult ja piiratud kiirusega saateauto taga (möödumine kategooriliselt keelatud) kuni tehnilise stardi märgini, kus saateautost antud märguande järgselt algab võidusõit ja sõidukiirus ei ole enam piiratud. Neutraliseeritud ala pikkus on kahel pikemal distantsil 4 km ja lühemal, 27 km distantsil 500 m.

 

Ajavõtt käivitub igal lainel stardipaugust. Stardi läbimist kontrollitakse neutraalstardi joonest 50 m kaugusel oleva kontrollmati ületamisel.

 

Kuidas selgitatakse vanuseklasside võitjad?

Vanuseklasside võitjad selgitatakse ainult GF vanusegruppides startinud ratturite hulgast.

 

Kuidas arvestatakse Klassiku sarja punktid?

Klassiku sarja punktid arvestatakse üldprotokolli alusel, kus ratturid on järjestatud finišiaja alusel olenemata sellest, millises laines starditi.

 

Täpsed lainestartide ajad leiad programmist.

Rohkem infot loe Rattaralli juhendist.

Nimisponsor

Meediapartner

Maratoni Kodu

Suurtoetajad

Toetajad

Koostööpartnerid

Sarjad