Menüü

Tartu Rattaralli lastesõidud tõid rohkelt sõidulusti

28.05.2022

Täna Tartu kesklinnas toimunud Rattaralli lastesõidud tõid kokku ligi 1400 noort rattasõpra koos peredega.

Medalisadu lastesõidu finišis.

Täna leidsid Tartu kesklinnas aset kahel aastal ära jäänud Tartu Rattaralli lastesõitud. Esimesena startisid kõige pisemad, kuni 3-aastased vaprad rattasõbrad, kes läbisid raja jooksuratastel ja koos saatjatega. Väikestel ratturitel oli võimalik valida 500 m ja 1 km distantsi vahel, mis kulgesid mööda Turu tänavat. Kooliealistele osalejatele oli mõeldud 5 km distants, mis tegi ringi mööda Teguri, Tähe ja Riia tänavat.

 

Et väikesed spordisõbrad tunneksid end rajal võrdsetena, siis parimaid välja ei selgitatud. Finišis said kõik osalejad kaela 41. Rattaralli lastemedali. Lisaks said tublid ratturid end kosutada joogiga Limpalt ja jäätisega Balbiinolt.

 

Ühise sõidurõõmu nautimise kõrval oli laste sõidupäeval meelelahutust kogu perele. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi telgis sai uudistada ajaloolisi rattakiivreid ja sõita trikirattaga. Kohal olid Lõunakeskuse batuudid ja Hawaii Expressi rattaparandustelk, müügil olid Rattaralli jänesega lastesärgid. Rallipäev lõppes auhindade loosimisega kõigi osalejate vahel.